Jaką skrzynie biegów wybrać

Zwykły wpis

W trakcie wybierania samochodu, zazwyczaj staramy się wziąć możliwe jak najwięcej aspektów pod uwagę żeby oszczędzić sobie zawodu w przyszłości.
Dość istotnymi elementami na jakie zwracamy uwagę w pierwszej kolejności jest przebieg, stan techniczny, pojemność bagażnika itp.

Tylko co ze skrzyniami biegów? Jaką z nich najlepiej posiadać aby autko służyło przez całe lata.

Trendy w Polsce

Obecnie w dalszym ciągu popularniejszymi rodzajami skrzyń biegów okazują się być dwa standardowe rodzaje takie jak manualne i automatyczne.

Jak widać, automaty są znacznie częściej wybierane przez kobiety, co naturalnie jest tłumaczone zwiększonym komfortem jazdy, ponieważ nie wymagają zbyt wielu ingerencji w trakcie podróży.
Manualne skrzynie biegów natomiast znacznie częściej wybierane są przez mężczyzn, którzy pragną panować nad samochodem.

Koszt awarii

Ale jak to ma się względem późniejszych kosztów jakie będziemy musieli ponieść w dalekiej przyszłości, kiedy standardem stało się, że naprawa automatów bywa niezwykle droga.
Zgodnie z opinią renomowanego specjalisty z warsztatu www.plynnajazda.pl naprawa skrzyń biegów automatycznych często wymaga znacznie większych kosztów aniżeli naprawa skrzyni manualnej.

Do całego kosztu należy również doliczyć koszt zakupienia potrzebnych elementów, które wbrew pozorom zazwyczaj nie są wcale tak niskie jak ma to miejsce w trakcie naprawy skrzyń manualnych.

Automaty więc pomimo mniejszych skłonności do awaryjności, mogą narażać nas na znacznie większy koszt napraw, zwłaszcza pogwarancyjnych.

Lecz mimo zwiększonych cen, skrzynie automatyczne ulegają awariom znacznie rzadziej, a w przypadku poważniejszych awarii, często posiadamy dwa dodatkowe rozwiązania pozwalające nam zaoszczędzić na naprawie.

Podstawową wśród nich jest regeneracja.
Regeneracja skrzyni biegów pozwala nam na ominięcie konieczności zakupu nowych elementów.

Kolejną jest po prostu kupno regenerowanej skrzyni biegów w komplecie, której koszt często i tak jest mniej odczuwalny niż w przypadku kupowania nawet kilku zupełnie nowych elementów, niezbędnych do wykonania naprawy.

Zatem niezależnie od tego na jaką skrzynię się zdecydujemy oraz o jak dużych kosztach naprawy mówią w warsztacie, najistotniejsze jest bezpieczeństwo i komfort płynący z prowadzenia samochodu.

Koszty które poniesiemy w przypadku napraw czy też regeneracji skrzyni, nawet pomimo widocznych różnic w cenach ich podzespołów, zawsze da się obniżyć dzięki zakupowi skrzyni używanej bądź regenerowania pojedynczych części, które uległy uszkodzeniu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s